Co je SPINNING® ?
SPINNING® je energeticky účinné skupinové cvičení na stacionárních kolech, které spojuje hudbu, motivaci a představivost do jednoho celku s přesně dávkovaným tréninkem. Tento originální cyklistický program nabízí fyzické a psychické prvky sportovního tréninku lidem každého věku a úrovně zdatnosti.
SPINNING® program kombinuje trénink podle srdeční frekvence s pěti styly jízdy a nabízí tak účastníkům neopakovatelný způsob cvičení. SPINNING® je program, který respektuje, že každý má při tréninku jiné potřeby a cíle. Jízda každého účastníka plně odpovídá jeho individuálním fyzickým předpokladům.
SPINNING® program nabízí více než 16 000 autorizovaných center pod vedením 60 000 certifikovaných instruktorů v 80 zemích světa. Díky přesným licenčním pravidlům a důslednému dodržování tréninkových metod můžete zažít stejně kvalitní SPINNING® lekci na Floridě, v Itálii, Německu, Singapuru, Jižní Africe nebo v České republice.
SPINNING® smí nabízet pouze autorizovaná centra, kde jednotlivé lekce vedou lektoři s certifikátem "Johnny G. SPINNING® Instructor" (J.G.S.I.). Jen to je pro Vás zárukou zachování původních, účinných a bezpečných principů SPINNING® programu.

Vznik a historie SPINNING® programu
SPINNING® pogram vytvořil v 80. letech minulého století dálkový cyklista Johnatan Goldberg, známy jako "Johnny G.". Ten při své přípravě na závod "Race Across America" hledal možnost, jak částečně přesunout svůj tréninkový program do místnosti. V té době jistě netušil, že tím odstartuje vznik prvního indoorcyclingového programu SPINNING®.

Proč jít na SPINNING®
KONDICE
pro ty, kteří si chtějí udržet nebo zlepšit svoji kondici jednoduchým a zábavným způsobem
Nemusíte být zrovna vrcholoví sportovci, dokonce nemusíte nikdy předtím sportovat a přesto můžete zajít na SPINNING®. Nemusíte se učit žádné složité pohyby. Budete nenásilným způsobem pracovat na své fyzičce a zároveň pročistíte svoji mysl - i když je Vám šedesát nebo máte 130 kilo.

Rady na první lekci
Pokud jdete na SPINNING® poprvé, nezapomeňte na:


  • · sportovní oblečení ze savého materiálu (nejlépe cyklistické šortky)
  • · sportovní obuv s pevnou podrážkou (možno i cyklistické s SPD)
  • · láhev na zhruba litr pití,
  • · ručník

Na lekci přijďte nejméně 15 minut před jejím začátkem, aby jste se stihli převléknout a lekce mohla začít včas. Lekci SPINNING® programu zvládne úplně každý - zátěž si určuje každý sám.

Základy SPINNING® tréninku
Vzpomínáte si na ten pocit, když jste poprvé sedli na kolo a dokázali se rozjet sami bez přídavných koleček?
Spíš ne, ale asi si budete pamatovat svoji poslední bezvadnou vyjížďku, kdy se vám skvěle jelo a měli jste z toho dobrý pocit. Zkuste získat stejně kvalitní pocit i z jízdy na Spinneru!
Před více než patnácti lety se Johnny Goldberg připravoval na nejtěžší cyklistický nonstop závod na světě (Race Across America). A připravoval se doma v garáži na stacionárním kole Spinner®, který si k tomu účelu sám vytvořil. Dalších 15 let vývoje, výzkumů a vědeckých studií, které probíhají v Mad Dogg Athletics pod vedením Johnnyho G, vytvořilo ze Spinning programu absolutně nejlepší tréninkový program na světě. Tak úspěšný, že za sebou táhne celou řadu napodobenin. Naším úkolem je dnes seznámit vás s originálem, který žádná kopie nemůže nahradit.
Spinning® využívá fenomenálního spojení "mind-body" (mysl a tělo). Díky tomu se váš trénink či cvičení stane daleko účinnější než pouhý dril či napodobování instruktora. Tělo je vždy nástrojem toho, co řekne hlava. Pokud budete mít k jakémukoliv tréninku odpor, nezlepšíte se. Nejprve musíte chtít, musíte mít vůli něco dokázat. Ať už je to výstup na nejvyšší horu světa nebo "jen" zhodit pár přebytečných kilo. K tomu abyste dokázali využít své vůle, potřebujete znát základy jízdy. Pak můžete stavět na svůj výkon do nebes.
Spinning® vychází z cyklistiky. Žádné pohyby navíc, žádné mávání rukama, nic co by vás odvádělo od vašeho cíle! Jen tři pozice rukou a pět základních stylů, které simulují jízdu na kole venku. Pamatujte při své jízdě na tyto základy:Vždy šlapte po celém kruhu - využijte velkou setrvačnost kola Johnny G Spinner®. Energii dávejte do nohou, tam jsou největší svalové skupiny, ve kterých spálite tukové zásoby. Uvolněte lokty i ramena, zvýšení vašeho výkonu vychází z uvolnění, ne z napětí. Prodlužte dech a zvyšte kapacitu plic. Do vašich svalů bude proudit více okysličené krve a budou pracovat efektivněji. Vypijte minimálně litr tekutin, jinak ztrácíte pružnost svalů a tím pádem jejich schopnost práce. Nechte se motivovat instruktorem, ale jestli je cíl vaší jízdy jiný, nebojte se jet po svém. Změna stylu jízdy i velikost zátěže záleží jen na vás. Spinning® je individuální program a licencovaný instruktor (Johnny G Spinning® Instructor - JGSI) by vás měl ve vaší snaze podpořit. Profil trati i frekvence šlapání je pro vás výzva, ale ne dogma. Když budete mít za sebou fyzicky náročný program, jeďte s nižší tepovou frekvencí více rovin. Naopak, když jste celý den seděli na židli, nebojte se si třeba přidat zátěž či nasadit více skoků než ostatní. Zkrátka buďte sví.
Poraďte se se svým instruktorem o svém cíli ještě před hodinou, pomůže vám sestavit individuální trénink, který využije stylů jízdy i profilu následující trasy. A potom už je to jen na vaší vůli a na vašem těle, co dokážete. Tvůrce Spinning® programu, Johnny G říká: "Spinning® je jenom jízda, stejně jako Mt. Everest je jenom kopec!" Řiďte se tím i v životě a budete spokojeni. To co originální Spinning® program na kole Spinner®, vám nemůže nikdo jiný nabídnout. Zkontrolujte si zda vaše jízda probíhá pod vedením instruktora JGSI v autorizovaném Spinning® centru.